Dominik Rzepka jest naszym dzisiejszym rozmówcą. Z wywiadu dowiemy się o celach Strażaka Mikołów, czarnym koniu w CS Superlidze, a także powrocie na swój własny tor.

Dominik przed nami powoli inauguracja sezonu 2021, ale jednak wróćmy jeszcze do poprzedniego roku. Jak podsumujesz start swojej drużyny w 1 lidze okręgu południowego?
Witam serdecznie czytelników nowego portalu. Zeszły rok był dla nas bardzo zmienny nie tylko z powodów pandemii. Z jednej strony wielki niedosyt z braku podium w rozgrywkach ligowych pomimo bardzo wyrównanego składu. A z drugiej bardzo dobre wyniki w zawodach poza ligowych. Praktycznie w każdym turniej byliśmy na podium nie rzadko na jego najwyższym stopniu.

Zimą zaszły u Was pewne małe zmiany jeśli chodzi o kadrę. Z zespołu odszedł Kamil Niemiec, który ma startować w swoim macierzystym klubie z Rybnika, ale za to macie wzmocnienie w postaci Mateusza Ślęzaka. Zostają tacy zawodnicy jak Mateusz Pacek, Kamil Bielaczek, czy też Ty. Jakie macie oczekiwania jeśli chodzi o nadchodzący sezon?
Oprócz Kamila Niemca również Sławomir Pawliczek odszedł do swego macierzystego klubu. Mateusz Pacek i Kamil Bielaczek od wielu już sezonów są naszymi filarami w zespole, o ich formę się nie martwię, obaj wiedzą co należy zrobić by wynik był korzystny dla drużyny. Z Mateuszem Ślęzakiem mam bardzo duże nadzieje ze idealnie wpisze się w nasz skład. Słyszałem, że bardzo dobrze przepracował zimę, natomiast jego starty w naszych barwach zależne będą od terminów ligi zachodniej. Kolejnym, a raczej kolejną zawodniczką jest Sandra Charbich. Po wielu latach znów w składzie będziemy mieli kobietę. Otwiera nam to drogę, by walczyć o podium w  rozgrywkach I ligi okręgu południowego.

Za wzmocnienie na pozycji juniorskiej można uznać Kamila Dembczyka. Skąd pomysł na tego chłopaka i jakie macie oczekiwania wobec niego?
Kamil w głównej mierze będzie naszym młodzieżowcem, gdyż głównym juniorem będzie Sandra. Ale od dłuższego czasu będziemy mogli wystawić zawodników w zawodach rangi juniorskiej. Na tym polu dawno nie mieliśmy sukcesów wiec mam nadzieje ze Kamil i Sandra nabija naszą statystykę o kolejne trofea.

8 stycznia na swoim profilu, poinformowaliście o tym, że w sezonie 2021 po 4 latach powracacie na swój domowy tor. Czy ta informacja jest nadal aktualna?
Tak prowadzimy prace przywracające tor do stanu użytkownika. Jest to mój pomysł, z którym Pan Kazimierz Kuchta się w 100% zgadza.

Jak obecnie sprawa wygląda z torem. Czy jakieś prace są za Wami, a może co macie jeszcze do zrobienia?
Aktualnie staramy się pozbyć trawy która wyrosła po tylu latach nieużytku. Tor niestety leży na działkach prywatnych, co nie jest dla nas dobrą wiadomością. Jak skończymy prace nad obiektem, zaczniemy poszukiwać młodych nowych zawodników oraz rozpoczniemy starania o budowę nowego toru w naszym mieście.

Jesteście malutkim klubem, w który wsadzacie dużo serca. Jest to dla Was pasja, hobby. Jednak każdy klub musi mieć swój pewien budżet. Jak to wygląda u Was? Ile potrzebujecie pieniędzy, żeby przejechać jeden sezon?
Kwestia finansowa naszej sekcji jest trudna. Nasz budżet obejmuje głównie wpisowe i paliwo, naprawdę musimy bardzo być oszczędni, żeby nie powiedzieć, że dziadować. Sprawy sprzętowe niestety zostają na głowach naszych zawodników. Nie jesteśmy w stanie utrzymać bazy sprzętowej z kasy, która zostaje nam przyznana przez prezesa klubu.

Czy możecie liczyć na pomoc sponsorów? Czy jest to trudny temat, tym bardziej w czasie trwania pandemii?
Temat sponsorów ogólnie jest trudny dla nas. Od początku roku setki wysłanych e-maili i niestety cisza. Ale nie poddajemy się w ciągłym poszukiwaniu.

Kto Twoim zdaniem może być faworytem do złota w Waszym okręgu?
Patrząc pod kątem ostatniego sezonu, to każdy ma równe szanse z racji regulaminu, który istnieje od paru sezonów w naszym okręgu. Ale uważam, że to my jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe miejsce w lidze.

Przejdźmy teraz na chwilkę do CS Superligi. Zimą PFKS zdecydował o podziale ligi na dwie dywizje. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
Ciekawe rozwiązanie, choć nie wiem, czy nie lepszym byłoby rozstawić 4 najlepsze drużyny i do nich dolosować pozostałe. Później wiadomo półfinały i finały, oraz mecze o miejsca.

Masz jakiegoś swojego faworyta w dywizji B do awansu do fazy play-off?
Moim cichym faworytem jest drużyną, w której aktualnie startuje w CS Superlidze, czyli  Victoria Poczesna. Oczywiście nie można również zapomnieć o Mustangu czy Drwęcy.

W opinii wielu osób to Śląsk Świętochłowice może trzeci raz zdobyć Mistrzostwo Polski. Podzielasz tę opinię?
Tak jak najbardziej chłopaki są do tego zdolni. Maja zgrana i doświadczoną drużynę.
Czarny koń rozgrywek W CS Superlidze według Dominika Rzepki, to …?
Czarny koń rozgrywek to chyba według wszystkich Szarża Wrocław. Wydaje mi się ze medal jest w zasięgu ich ręki.

Dominik, dziękuje bardzo za rozmowę. Powodzenia w nadchodzącym sezonie.
Również dziękuje za rozmowę  i pozdrawiam. Zapraszam na nasz fan page na Facebooku na naszego Instagrama oraz kanał na YouTube gdzie nie tylko będą nasze starty, ale również wiele materiałów z okręgu

Fotografia: Media społecznościowe klubu