W piątkowy wieczór na torze we Wrocławiu odbył się towarzyski mecz pomiędzy FiLU-BUD Szarżą II Wrocław i Harpaganem Zielona Góra. Zwycięską ekipą okazali się goście, którzy w spotkaniu prowadzili już od pierwszego biegu i cały mecz mieli pod pewną kontrolą. Wynik może wskazywać, że był to nudny mecz. Tutaj każdy kto tak myśli bardzo się myli. Spotkanie okazało się bardzo ciekawe i wyścigów trzymających w napięciu do ostatnich metrów z pewnością nie brakowało.

Wielki powrót do speedrowera zaliczył Krystian Górniaczyk. Mimo że zawodnik miał już okazję wystartować pod koniec zeszłego sezonu w 1 lidze okręgu zachodniego, to jednak wczorajszy wieczór pokazał, że Górniaczyk do speedrowera w wielkim stylu i z pewnością może liczyć na dobre rezultaty. Tutaj warto przypomnieć, że ten zawodnik w CS Superlidze będzie reprezentować właśnie barwy FiLU-BUD Szarży II Wrocław. Punktów również nie stracił Bartosz Wojtal, ale trzeba podkreślić, że nie były to wygrane z wielką przewaga. W czwartej gonitwie dnia Szkudlarek do samej mety próbował atakować zawodnika gości. Reszta drużyny zaprezentowała się dobrym, solidnym poziomie.

W ekipie gospodarzy na dużą pochwałę zasługują przede wszystkim juniorzy. Czerwiński i Szkudlarek, którzy w CS Superlidze będą jeździć w pierwszej drużynie Szarży Wrocław, pokazali, że ich ciężka praca na treningach idzie w dobrym kierunku i menadżer Szmaj może mieć z nich pociechę. Michał Kubiński to chłopak, który na speedrowerze jeździ zaledwie od miesiąca, ale mimo samych jedynek kolejny raz pokazuje, że ma talent do tego sportu. Bardzo dobra jazda Damiana Wojczyńskiego, który zaprezentował w swoich wyścigach kapitalną jazdę parą. Pozostali mieli pojedyncze dobre biegi, ale jeszcze trochę pracy przed nimi.

Najciekawsze biegi:

Bieg 1 – Kapitalny start z pola B Drozdowskiego, który na wejściu w pierwszy łuk zamyka Szkudlarka i pewnie ucieka do przodu. Po pierwszym okrążeniu wydawało się, że w tym wyścigu wielkich emocji już nie będzie, ale młody zawodnik Szarży z każdym metrem odrabiał starty do lidera wyścigu jednak to zawodnik gości okazał się lepszy.

Bieg 3 – Idealne wyjście ze startu Damiana Wojczyńskiego, jednak na wyjściu z łuku pod zawodnika wchodzi Kurdyk i wywozi pod płot co idealnie wykorzystuje Górniaczyk i wydaje się, że goście wyjdą na 7-3. Tutaj jednak Wojczyński nie odpuszcza i po szerokiej kapitalnie atakuje Kurdyka. Wjazd w drugie okrążenie i walka ze strony Czerwińskiego i próba przedostania się na trzecią pozycję, ale ta sztuka nie udaje się. Wojczyński widząc co się dzieje za jego plecami postanawia delikatnie zwolnić i wywieźć Kurdyka pod sam płot co idealnie wykorzystuje młody Czerwiński i bieg kończy się remisem.

Bieg 4 – Bardzo dobry start Wojtala i po pierwszych metrach wydaje się, że tutaj większych emocji mieć już nie będziemy. Młody Szkudlarek wpada w pościg za bardziej doświadczonym zawodnikiem i do samej mety próbuje atakować.

Bieg 7 – Świetny moment startowy pary gości i wydaje się, że wyjdą na podwójne prowadzenie. Do akcji postanowił jednak wejść Czerwiński i na pierwszym łuku dość agresywnie wchodzi pod Bujnowskiego. Co więcej Wiktor na wejściu w łuk wywozi pod sam płot zawodnika gości co wykorzystuje idealnie Strzelec i robi nam się w biegu remis. Do samej mety kapitalna jazda Czerwińskiego, który blokował bardziej doświadczonego zawodnika od siebie.

Bieg 8 – Zawodnicy gości świetnie rozgrywają pierwszy łuk i wychodzą na 7-3. Szkudlarek robił co mógł, ale to goście okazali się jednak lepsi.

Bieg 9 – W pierwszej odsłonie tego wyścigu upadek na pierwszym łuku zalicza Artur Bujnowski. Ogromna szkoda dla gospodarzy, którzy wyszli na 7-3. W powtórce Wojczyński świetnie rozgrywa pierwszy łuk, wykorzystuje to Czerwiński i gospodarze ponownie wychodzą na podwójne prowadzenie. Przez cały wyścig para Bujnowski – Gotronek robiła co mogła aby przedzielić parę gospodarzy, jednak Ci byli idealnie ułożeni w parę a całą odpowiedzialność na siebie wziął Wojczyński.

Bieg 10 – Para gości ze startu wychodzi na 7-3. Wydaje się, że w tym biegu mamy już po emocjach, jednak wtedy do gry postanawia wejść Strzelec, który odrabia stratę do Kurdyka i na wejściu w ostatnie okrążenie mamy śmiały atak zawodnika gospodarzy po szerokiej. Zawodnik gości odpiera jednak ten atak i dojeżdża na drugiej pozycji, a cały bieg kończy się wygraną Harpaganu.

Bieg 12 – Po starcie ponownie na podwójnym prowadzeniu goście, jednak na wejściu w drugi łuk śmiały atak po małej Marka Mutora pod Artura Kurdyka. Zawodnik gości po chwili ma jeszcze większe problemy bo po szerokiej atakuje młody Szkudlarek i śmiałym atakiem wyprzedza zawodnika gości.

Bieg 14 – Start i wielka sensacja! Start wygrywa Matuszek. Mutor na pierwszym łuku wywozi Bujnowskiego i gospodarze wychodzą na 6-4. W tym całym kotle jest jeszcze Górniaczyk. Bujnowski po szerokiej mija zawodnika gospodarzy i w biegu robi nam się remis. Na tym jednak emocji nie koniec. Goście wpadają w szaleńcy pościg za liderem wyścigu. Ten robi wszystko co może, aby odpierać ataki dwóch zawodników. Wszystko idzie idealnie do czasu błedu na pierwszym łuku czwartego okrążenia. Wykorzystuje to świetnie Bujnowski, który wywozi zawodnika gospodarzy. Korzysta na tym jeszcze Górniaczyk i wielki szał radości po stronie gości, Kapitalny bieg!

Bieg 16 – W pierwszej odsłonie Mokras rusza się na starcie i jest cofnięty o pół pola startowego do tyłu. W powtórce wykorzystują to gospodarze i wychodzą na 7-3. Szkudlarek kapitalnie ucieka do przodu. Przez dwa pierwsze okrążenia Mokras próbuje atakować Czerwińskiego, ale ten robi swoje i ucieka przed siebie. Wielka radość w obozie gospodarzy. Młodzi zawodnicy Hydro-Bud Szarży Wrocław pokazują kolejny raz świetną jazdę.

Podsumowując trzeba przyznać, że mimo wyniku mecz był świetny. Walka, emocje do samego końca i co najważniejsze wszystko w kapitalnej atmosferze.

Harpagan Zielona Góra 88

  1. Artur Bujnowski – 3*, 1, 1, 4 (9+1)

2. Tomasz Gotronek – 4, 3*, 2, 4 (13+1)

3. Artur Kurdyk – 1, 3, 3*, 1 (8+1)

4. Krystian Górniaczyk – 4, 4, 4, 3* (15+1)

5. Bartosz Wojtal – 4, 4, -, 3* (11+1)

6. Kacper Drozdowski – 4, D, 4, -, 4 (12)

7. Adrian Mokras – 2, – 3*, 2 (7+1)

8. Karol Winowicz – 3, 1 (4)

9. Krzysztof Stocik – 2*, 2*, 1, 1 (6+2)

10. Franciszek Zarański – (NS)

Szarża Wrocław 71

11. Witold Strzelec – 1, 3, 1, 1, 2* (8+1)

12. Bartłomiej Matuszek – 2, 1, 2, 2, 3 (10)

13. Damian Wojczyński – 2*, 4, 4, 4 (14+1)

14. Franciszek Lignowski – -, -, -, – (NS)

15. Marek Mutor – 2, 2. 3, 1 (8)

16. Paweł Szkudlarek – 3, 3, 2, 2*, 4 (14+1)

17. Michał Kubiński – 1, 1, 1, 1 (4)

18. Piotr Spławski – (NS)

19. Wiktor Czerwiński – 3, 2*, 3*, 2, 3* (13+3)

20.

Bieg po biegu:

  1. Drozdowski, Szkudlarek, Mokras, Kubiński 4-6 (4-6)

2. Gotronek, Bujnowski, Matuszek, Strzelec 3-7 (7-13)

3. Górniaczyk, Czerwiński, Wojczyński, Kurdyk 5-5 (12-18)

4. Wojtal, Szkudlarek, Mutor, Drozdowski D 5-4 (17-22)

5. Wojczyńskki, Kurdyk, Stocik, Kubiński 5-5 (22-27)

6. Wojtal, Gotronek, Mutor, Matuszek 3-7 (25-34)

7. Górniaczyk, Strzelec, Czerwiński, Bujnowski 5-5 (30-39)

8. Drozdowski, Mokras, Szkudlarek, Kubiński 3-7 (33-46)

9. Wojczyński, Czerwiński, Gotronek, Bujnowski 7-3 (40-49)

10. Górniaczyk, Kurdyk, Matuszek, Strzelec 3-7 (43-56)

11. Wojczyński, Winowicz, Stocik, Kubiński 5-5 (48-61)

12. Mokras, Mutor, Szkudlarek, Kurdyk 5-5 (53-66)

13. Gotronek, Wojtal, Czerwiński, Strzelec 3-7 (56-73)

14. Bujnowski, Górniaczyk, Matuszek, Mutor 3-7 (59-80)

15. Drozdowski, Matuszek, Strzelec, Winowicz 5-5 (64-85)

16. Szkudlarek, Czerwiński, Mokras, Stocik 7-3 (71-88)

Sędzia: Mateusz Ślęzak (Leszno)