Lwy Avia Częstochowa podczas zimowej przerwy, przeszły pewną małą rewolucję w swojej kadrze. Z zespołem pożegnali się dwaj podstawowi zawodnicy z poprzedniego sezonu Marcin Szymański i Damian Natoński. Co ciekawe obaj w nadchodzącym sezonie nadal będą kolegami z jednej drużyny reprezentując Hydro-Bud Szarże Wrocław. Kadra zespołu, którą zgłosili przedstawiciele klubu do Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych na obecną chwilę jest bardzo wąska. Jest to o tyle dziwne, bo w porównaniu z poprzednimi latami oprócz podstawowego składu, była jeszcze potężna ławka rezerwowych.

Cel Lwów?

Z obozu Lwów dochodzą informacje, że apetyty są dość mocne, sięgające nawet złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. Mimo odejścia wyżej wspomnianej dwójki skład wydaje się nadal bardzo ciekawy. Takie nazwiska jak Jamroszczyk, Paruzel, Włodarczyk są każdemu dobrze znane. Cała trójka zawodników, a w szczególności ten pierwszy dysonują bardzo dobrymi startami co w speedrowerze jest bardzo ważne. Zimą prezes klubu Pan Janusz Danek, zapewniał, że do jazdy powróci Daniel Ordon, jednak tego zawodnika na obecną chwilę brakuje w zgłoszeniu.

Dwa silne punkty Lwów?

1. Piotr Jamroszczyk. Zawodnik ten z każdego roku podnosi swój poziom i staje się jednym z najlepszych polskich zawodników. Dysponuje kapitalnymi startami, co już na początku wyścigu daje mu dużą przewagę. Być może odejście Szymańskiego, wywoła na Piotrku jeszcze większą motywację do bycia liderem drużyny z prawdziwego zdarzenia. Sugerując się wynikami z poprzedniego sezonu, trener Tomasz Pokorski może z pewnością na to liczyć.

2. Doświadczenie. Każdy senior w zespole z Częstochowy ma w sobie ogromne doświadczenie ze spędzonych lat na torach speedrowerowych. Jest to z pewnością ogromny atut, bo takim zawodnikom turniej o błędy na trasie, a łatwiej o wykorzystanie błędów na trasie przez innych mniej doświadczonych zawodników.

Słaby punkt Lwów.

Wydaje się, że mogą to być juniorzy. Jednak na obecną chwilę to są tylko i wyłącznie domysły, a także sugerowanie się wynikami z sezonu poprzedniego. Może się okazać jednak tak, że poprzedni rok i wiele porażek młodych zawodników Lwów, ale też zarazem złapanie cennego doświadczenia zaprocentuje w osiąganiu lepszych wyników.

Podsumowanie.

Po drużynie z Częstochowy możemy spodziewać się wszystkiego. Kluczowe wydaje się jednak również to, czy w każdych zawodach trener Pokorski będzie dysponować najsilniejszym składem. Jeśli tak to Lwy mają swoje mocne armaty, które mogą poprowadzić całą drużynę bardzo wysoko.

Kadra zespołu

Seniorzy

 • Marcin Jakubiak
 • Piotr Jamroszczyk
 • Sebastian Paruzel
 • Tomasz Szwajorek
 • Dominik Rycharski
 • Tomasz Włodarczyk

Młodzieżowcy

 • Nikodem Mlek

Juniorzy

 • Kamil Dembczyk
 • Oskar Wajs
 • Maksymilian Mączka

Sztab szkoleniowy

 • Tomasz Pokorski (trener)

Fotografia: Media społecznościowe klubu