Przed Mateuszem Packiem ostatni sezon w gronie młodzieżowców. Pierwszy raz w karierze zdecydował się na zmianę barw klubowych w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Jest wychowankiem Śląska Świętochłowice i to z tą drużyną w ostatnich trzech latach, dwa razy sięgnął po złoto.


W sezonie 2019 na swoim domowym torze zdobył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski, gdzie za swoimi plecami w biegu dodatkowym zostawił Marcina Szymańskiego i Marcina Kołatę. W poprzednim sezonie wystartował na początku sezonu w Mistrzostwach Polski Par Klubowych, gdzie wspólnie z Damianem Natońskim zdobyli złotych medal w młodzieżowcach, reprezentując w tych zawodach Victorię Poczesna. Mimo wszystko jednak od początku w lidze nie jechał. Pacek był już bardzo blisko wypożyczenia właśnie do Poczesnej, jednak po rozmowach z miejscowymi osobami związanymi z klubem postanowił zostać w miejscu, gdzie się wychował i pomóc w walce o Mistrza. Ten cel się udał, a sam popularny Osa miał w tym wszystkim swój duży wkład.

Mateusz Pacek podczas pierwszego treningu w tym sezonie we Wrocławiu.


Mimo wszystko po sezonie zawodnik zdecydował się na zmianę barw klubowych i trafił do beniaminka w CS Superlidze Hydro-Bud Szarży Wrocław. Działacze w przerwie zimowej bardzo mocno liczyli, że Pacek będzie mocnym punktem na pozycji młodzieżowca. Zawodnik otrzymał z klubu dobrej jakości sprzęt i jak pokazują treningi, czuje się na nim wybornie. Za zawodnikami Szarży trzy wewnętrzne treningi i za każdym razem najlepszy był… Mateusz Pacek. Co więcej, Mateusz udowadnia, że jest zawodnikiem jeżdżącym znakomicie parą, co pokazał na piątkowym turnieju par, gdzie wspólnie z Mateuszem Ślęzakiem okazali się najlepsi, a dla samego Packa nie ma straconej pozycji, co pokazał swoimi atakami na dystansie.


Już w poprzednim sezonie udowadniał, że na torze nie myśli tylko o sobie, ale również o swoich kolegach z pary. Często wyprowadzając przed siebie swojego zawodnika, sam na tym tracił, ale na tym jednak polega sport drużynowy. Jeśli nic wielkiego się nie stanie kibice Hydro-Bud Szarży Wrocław mogą być pewni, że na Krajewskiego zobaczą niejedną szaloną akcję Packa.

Warto również napisać, że finały Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędą się na torze we Wrocławiu i jeśli popularny Osa swoją wysoką dyspozycję z treningów przełoży na zawody, może być głównym kandydatem do złotego medalu w kategorii młodzieżowiec.