Przed nami ostatnia część wywiadu z Prezesem nowego klubu w Ostrowie Wielkopolskim. Omega dość mocno idzie do przodu. O pewnych planach, marzeniach na przyszłość w poniższych pytaniach.

Liga została podzielona na dwie dywizje. Pana zdaniem to dobry pomysł?
Uważam, że tak. Nikomu nie służą wysokie wygrane i przegrane. W ten sposób jest szansa na bardziej wyrównane mecze.

Jakie drużyny mogą się liczyć w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski?
Nie odkryję niczego nowego, jeśli powiem, że bardzo mocny jest Śląsk Świętochłowice. Ale również drużyny z Gniezna i Torunia mają ogromny potencjał. No i nie zapominajmy jeszcze o beniaminku z Wrocławia. Liczę na ciekawe i wyrównane pojedynki.

Czy ma Pan jakieś swoje pomysły na rozwój speedrowera w Polsce?
Jestem na początku prawdziwej przygody ze speedrowerem i pewnie dopiero po pierwszym sezonie będę mógł się tak naprawdę wypowiedzieć mając obraz całości. Na obecną chwilę wydaje mi się, że można by rozważyć podział na dwie ligi.

Załóżmy, że uda Wam się na spokojnie przejechać sezon 2021. Pozyskacie kolejnych sponsorów. Będzie ochota ściągnąć do klubu wychowanków?
Jak wcześniej mówiłem, od początku taki przyświeca nam cel. Czy będzie to już kolejny sezon. Mam nadzieję, że już w przyszłym sezonie ktoś powróci do Ostrowa.

Czy może jest takie nazwisko, które najbardziej widziałby Pan w Omedze? Mam na myśli wychowanków.
Nie ma jednego. Każdy z chłopaków, którzy pochodzą z Ostrowa i obecnie jeżdżą dla innych klubów to ogromna wartość dodana. Takie nazwiska jak: Kupczyk, Reszelewski, Jamroszczyk, Kowalczyk, Grabowski, Kołata, Wojczyński to znana i uznana marka.

Jak układają się Wasze relacje z miastem? Czy może planujecie w najbliższym czasie jakieś prace na torze lub obiekcie?
Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku otrzymaliśmy decyzję o przyznaniu nam dotacji. Przedstawiciele Urzędu Miasta pomagali nam również w rozmowach nt. korzystania z toru. Chciałbym w najbliższym czasie spotkać się z Panią Prezydent i podziękować za przychylność oraz zapytać o możliwości modernizacji w przyszłości stadionu do speedrowera. Ponieważ na chwilę obecną nie jesteśmy najemcą toru nie możemy zbyt dużo zrobić.

To już tak na zakończenie. Czego można Panu i drużynie życzyć w sezonie 2021?

Kiedy oznajmiliśmy, że postanawiamy utworzyć nowy klub speedrowerowy w Ostrowie, moja żona usłyszała od pewnej osoby, że cała speedrowerowa Polska śmieje się z naszego pomysłu. Zatem można nam życzyć, aby efekty ciężkiej pracy, którą każdego dnia wykonuje spora grupa ludzi nie dały do tego podstaw.

Przy okazji chciałbym także podziękować osobom, które od początku były nam przychylne lub w jakiś sposób pomogły lub poinstruowały nas. Dziękuję Panu Prezesowi Marcinowi Niedzielskiemu, Panom Wiceprezesom Maciejowi Laskowskiemu i Pawłowi Woźnemu, Pawłowi Cegielskiemu, Pawłowi Kokotowi, Pani Agnieszce Kielaszewskiej, Adrianowi Kocurowi, Bartkowi Fryckowskiemu. Jeśli kogoś pominąłem gorąco przepraszam.