Przed Radosławem Morawiakiem ostatni sezon w kategorii junior. Zdecydowany lider Mustanga Żołędowo w sezonie 2020. Poprzedni rok ukończył ze średnią 3,184 i w porównaniu z 2019, była lepsza o 0,277 pkt/bieg. Drużyna z Żołędowa, jako że ukończyła poprzedni sezon na miejscu szóstym, w nadchodzącym sezonie powinna z automatu startować w dywizji A. Tutaj jednak działacze z różnych powodów zrezygnowali z tego miejsca i w to miejsce w drodze konkursu wskoczyła Hydro-Bud Szarża Wrocław.

Dla samego Morawiaka ta zmiana wydaje się jednak bardzo niekorzystna. Dlatego też w okresie zimowym popularny Morwa koniecznie chciał zmienić barwy klubowe i w rozgrywkach CS Superligi reprezentować klub z Gniezna. W tej kwestii jednak zgody zarządu Mustanga nie było. W pewnym sensie każdy patrzył przez pryzmat swojego własnego interesu, wydaje się jednak, że tutaj interes, a w zasadzie rozwój zawodnika powinien być najważniejszy. Morawiak na przenosinach zyskałby dwa dodatkowe mecze w rundzie zasadniczej, a także mocnych przeciwników w każdym spotkaniu ligowym. Pomijając już ewentualną fazę play-off i możliwość jazdy o medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Jeżdżąc w dywizji B reprezentując swój macierzysty klub, zawodnik traci kontakt z czołówką polskich zawodników. Dla większości osób Mustang oczywiście jest faworytem do wygrania swojej dywizji, ale wydaje się jednak, że w spotkaniu barażowym o play-off szans dużych mieć nie będą. Wiemy, że klub z Gniezna chciał dać szansę na dalszy rozwój zawodnika, gdzie w jego obecnym wieku kontakt z najlepszymi jest najważniejszy. Natomiast w pozostałych zawodach Morawiak mógłby jeździć dla drużyny z Żołędowa.

Trzeba uszanować decyzję macierzystego klubu zawodnika i liczyć na to, że zawodnik w innych zawodach będzie miał okazję startować z najlepszymi. My postanowiliśmy przyjrzeć się wynikom ligowym Radosława z roku poprzedniego.

Żołędowo – Świętochłowice 3,4,1,1 (9)

Leszno – Żołędowo 3,4,4,3,2 (16)

Poczesna – Żołędowo 3*,3*,1,4,4 (15+2)

Żołędowo – Kaszczorek 4,4,4,4,3* (19+1)

Żołędowo – Toruń 2*,4,w,3*,4 (13+2)

Gniezno – Żołędowo w,1,2,3,4,4 (14)

Żołędowo – Ostrów 4,4,3*,3*,4 (18+2)

Częstochowa – Żołędowo 2*,2*,3*,- (7+3)

Jak pokazują wyniki, Morawiak z drużynami z którymi, będzie startować w tym sezonie, zdobywał komplety punktów lub był ich bardzo blisko. To pokazuje, że dla rozwoju zawodnika, powinien on startować w drużynie z dywizji A.

Fotografia: Media społecznościowe klubu z Żołędowa