Polska Federacja Klubów Speedrowerowych ponad tydzień temu postanowiła o przesunięciu I kolejki z 11 kwietnia na 1 maja. W ostatnich dniach dużą zagadką było co dalej za sprawą wprowadzenia jeszcze większych obostrzeń.

Wiemy już jednak, że Prezes Federacji, Pan Marcin Niedzielski zdecydował o planowym starcie sezonu od II kolejki. Jedyną możliwością kolejnych zmian jest przedłużenie obostrzeń po 9 kwietnia. Wychodzi więc na to, że kilka drużyn będzie miało tylko tydzień na treningi na torze. Sytuacja jest dziwna, ponieważ kilka klubów do wyżej wspomnianej daty nie może trenować na torze. Chodzi o takie miasta jak: Toruń, Żołędowo, Częstochowa, czy Poczesna. Całkiem inaczej sprawa ma się we Wrocławiu i Gnieźnie. W tych dwóch miastach oficjalnie z pełną zgodą wyższych instancji trenować można.

Do treningów na torze przygotowują się również w Lesznie i Świętochłowicach. Jeśli chodzi o Ostrów Wielkopolski, tam początkowo planowali treningi jednak postanowiono pomysł zawiesić. Wychodzi więc na to, że z pewnością podczas dwóch pierwszych kolejek, część drużyn będzie miała lekką przewagę nad resztą.

Warto przypomnieć, że 18 kwietnia wielkich speedrowerowych emocji na torach z pewnością nie zabraknie. Wydaje się, że wszystkie oczy mogą być zwrócone na Świętochłowice, gdzie miejscowy Śląsk podejmie Hydro-Bud Szarże Wrocław. W barwach wrocławskich wystąpi dwójka zawodników, która jeszcze w poprzednim sezonie była związana z aktualnymi Drużynowymi Mistrzami Polski, chodzi oczywiście o Kamila Niemca i Mateusza Packa. Ten drugi od początku sezonu na treningach pokazuje, że jest w świetnej formie.

Plan na 18.04.2021

Dywizja A

KS Aseko Orzeł Gniezno – LKS Szawer Leszno
MS Śląsk Świętochłowice – Hydro-Bud Szarża Wrocław
Lwy Avia Częstochowa – TSŻ Schoenberger Toruń

Dywizja B

OS Omega Ostrów Wielkopolski – Filu-Bud Szarża II Wrocław
PKS Victoria Poczesna – Drwęca Kaszczorek
Pauzuje: ULKS Mustang Żołędowo